Zespół na wesele Wałcz
Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz
 


Zespół muzyczny- nasze porady

Diabeł tkwi w szczegółach jak mówi przysłowie. Para młoda i zespół muzyczny muszą współpracować, aby wesele było udane w każdym calu. Poniżej będziemy zamieszczać drobne porady i spostrzeżenia, których nie zamieściliśmy w innych artykułach.

Rozsadzanie gości

1. Jeśli sami rozsadzacie gości przy stołach, układając karteczki z imionami i nazwiskami weselników, postarajcie się, aby ludzie starsi siedzieli jak najdalej od kolumn nagłośnieniowych. Im ciężej jest, niż młodym ludziom, wytrzymać głośną muzykę. Niekiedy też nie słyszą już dobrze i muzyka dobiegająca z głośników może uniemożliwić im rozmowę. Niestety, jeśli nie ma karteczek, to zazwyczaj młodzi, jako sprawniejsi, zajmują sobie te „lepsze” miejsca za stołami, a starsi muszą cierpieć.


Podawanie posiłków

2. Zwróćcie kucharkom uwagę, aby obiad i inne ciepłe posiłki podawano zespołowi w miarę możliwości na początku ich roznoszenia. Zespół na wesele powinien by gotowy do dalszego bawienia gości, jak tylko Ci zjedzą. Jeśli posiłek dla zespołu zostaje podany na końcu, to Wasi goście mogą zdążyć zjeść przed nimi.


Bawcie się na własnym weselu

3. Bawcie się. Zwłaszcza jeżeli Wasza rodzina nie jest do tego skora. Jesteście w tym dniu najważniejszymi osobami. Wasi goście sami będą się chętniej bawić, gdy zobaczą jak wspaniale i wesoło wywijacie w rytm muzyki zespołu na wesele. Jeśli para młoda siedzi ciągle za stołem to i goście siedzą i "raczą się". Jeśli Wy animujecie razem z zespołem zabawę, to inni także chętniej tańczą.


Papierowe foremki na ciasto

4. Papierowe foremki na ciasto. Bywalcom wesel znany jest scenariusz w którym po godzinie/dwóch ciasto na talerzach wygląda bardzo nieestetycznie. Przy częstowaniu się ma przecież tendencję do kruszenia się, rozwalania, rozpadania itd. W związku z tym w dalszej części wesela nawet dzieci stronią od poczęstunku, gdyż na talerzu jest pełno resztek, które nie zachęcają do degustacji. Jest na to prosty sposób- papierowe foremki na ciasto- niewiele większe niż same pokrojone na kawałki specjały. Ułatwiają one poczęstunek i dzięki nim zachowana jest czystość na talerzach. Podstawki takie znajdują się w ofercie niektórych cukierni. Naprawdę warto zainwestować w takie rozwiązanie.


Tort weselny- kto kroi?

5. Tort. Zgodnie z tradycją tort powinna pokroić Para Młoda. Ma to uzasadnienie: tort, który wręcza Para Młoda jest smaczniejszy ;). Na poważnie- dla gości jest to osobisty gest, gdy dostają tort pokrojony i przyniesiony przez Parę Młodą. Poza tym często żartuje się, że jest to pierwszy prawdziwy wspólny obowiązek po ślubie.
W dzisiejszych czasach nie jest wymagane, abyście kroili sami cały specjał. Mogą Was w tym wyręczyć Panie kelnerki, musicie tylko wcześniej porozmawiać o tym, kto ma wykonać tą czynność.
Dochodzimy do sedna. Nieważne, czy kroicie tort sami, czy też zrobi to za Was obsługa- zawsze pierwsze jego kawałki kroicie Wy i zanosicie swoim rodzicom. Rodzice Pary Młodej jako pierwsi powinni otrzymać do posmakowania tort.


Część dalsza nastąpi.
Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl

Rezerwacje

+ 48 505 150 167
info@dwbabajaga.pl

Formularz kontaktowy


Porady

"Jeśli sami rozsadzacie gości przy stołach, układając karteczki z imionami i nazwiskami weselników, postarajcie się, aby ludzie starsi siedzieli jak najdalej od kolumn nagłośnieniowych. Im ciężej jest, niż młodym ludziom, wytrzymać głośną muzykę. Niekiedy też nie słyszą już dobrze i muzyka dobiegająca z głośników może uniemożliwić im rozmowę. Niestety, jeśli nie ma karteczek, to zazwyczaj młodzi, jako sprawniejsi, zajmują sobie te „lepsze” miejsca za stołami, a starsi muszą cierpieć." - Zespół muzyczny Baba Jaga

więcej porad