Zespół na wesele Wałcz
Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz
 


Zespół muzyczny- co ustalić w trakcie rozmowy?

W dzisiejszym artykule przybliżę Wam troszkę problem rozmowy z przedstawicielem zespołu. Dowiecie się, jakie tematy powinniście poruszyć i o co zapytać.

Zakładamy, że wyszukaliście już interesującą Was ofertę i dzwonicie po raz pierwszy do danego zespołu na wesele.

Grzecznościowo: poinformujmy zespół gdzie trafiliśmy na kontakt/z czyjego polecenia.


Termin

1. Czy wybrany przez Was termin jest wolny? W większości portali przeczytacie, że musicie się tym zająć rok wcześniej, gdyż dobre zespoły będą miały wszystkie wcześniejsze terminy pozajmowane. Prawdą jest, iż jeśli chcecie konkretnych muzyków to powinniście porozmawiać z nimi wcześniej. Jednakże z doświadczenia wiemy, że zdarzają się różne sytuacje (pogrzeb, młodzi się rozmyślą, cokolwiek innego) i czasem wesela są odwoływane a terminy zwalniane. Warto więc wydać te parę impulsów i dzwonić nawet jeśli trochę się zagapiliście. Tak więc od podania terminu zaczynamy całą rozmowę.


Lokalizacja

2. Podajemy lokalizacje, pytamy czy muzycy dojadą. Dlaczego? Po pierwsze nie każdemu chce się jechać 500km jeśli może mieć ten termin zajęty w pobliżu miejsca zamieszkania. Po drugie czasem może się zdarzyć, że będzie to fizycznie niemożliwe. Zakładając kolejną zabawę dzień wcześniej, lub dzień później i czas dojazdu może się okazać, że zespół na wesele nie byłby w stanie wywiązać się z umowy. Takie sytuacje zdarzają się jednakże rzadko. Poinformujmy również o ramach godzinowych wesela, oraz czy decydujecie się również na poprawiny.


Potwierdzenie posiadanych informacji

3. Potwierdzamy skład zespołu i rodzaj świadczonych usług. Jeśli przeczytaliśmy na stronie, że śpiewają dwie osoby, to powiedzmy o tym. Jeśli coś się zmieniło zostaniemy poinformowani. Jeśli nie, to muzyk z którym rozmawiacie będzie chociaż wiedział, że zapoznaliście się ze stroną/ogłoszeniem i nie musi powtarzać tych samych informacji. Zapytajmy się, czy rzeczywiście śpiewają (i grają na przykład) w 100% na żywo, czy wyprowadzają parę młodą z domu itd. Pokażmy, że wiemy za jaki rodzaj usługi chcemy zapłacić.


Rozmowa o repertuarze

4. Repertuar. Nie każdy duet wokalny, bądź zespół na wesele, podaje swój repertuar na stronie. Czasami nie chcą robić „ściągi” dla innych zespołów. Ponadto często repertuar tak szybko się zmienia, że aktualizowanie strony byłoby wielce uciążliwe. Zapytajmy się, jakiej muzyki możecie się spodziewać. Czy grają disco-polo, czy też nie? Niektórzy chałturnicy mogą sobie nie poradzić, jeśli nie będą mogli zagrać tylko prostych utworów! Jeśli zależy Wam na jakiejś konkretnej piosence, to dowiedzcie się, czy będziecie mogli ją usłyszeć.


Cena

5. Zapytajmy o cenę. Jest to zazwyczaj główny punkt rozmowy, gdyż zespoły muzyczne i duety wokalne raczej nie podają tej informacji na stronie internetowej. Każdy z nich ma jakiś sposób ustalania stawki. Często pod uwagę brane są 4 czynniki:
* termin
* lokalizacja
* czas trwania zabawy
* liczba gości

(Niektórzy jednak mają ustaloną jedną standardową stawkę). Spytajmy również, czy w cenę wliczony jest dojazd, oraz czy obowiązuje wpłacenie zadatku przy podpisaniu umowy. Jest to gwarancja dla zespołu, że nie zostaną bez niczego, z wolnym terminem w razie zerwania umowy.


Umowa

Jeśli zdecydujecie się podpisać umowę:

6. Kiedy, gdzie i w jaki sposób podpisujecie umowę. Czy spotykacie się w wyznaczonym miejscu, czy też umowa zostanie przesłana pocztą.

7. Kiedy skontaktujecie się znów, aby ustalić szczegóły. Ustalenie piosenki na pierwszy taniec, przeprowadzanych zabaw, skonsultowania oczepin, lista utworów których nie chcecie usłyszeć (źle się kojarzą, bądź po prostu nie lubicie) itd. Niektórzy chcą porozmawiać o tym już w czasie spotkania, a inni dzwonią jakiś czas przed weselem. Warto się o to zapytać, aby później się nie denerwować "oni powinni zadzwonić, czy my?".

Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl

Rezerwacje

+ 48 505 150 167
info@dwbabajaga.pl

Formularz kontaktowy


Porady

"Podziękowania. Zgodnie z tradycją- dziękuje się rodzicom Pary Młodej. Jednak jeśli tylko zechcemy, możemy podziękować także dziadkom, rodzicom chrzestnym czy przyjaciołom. Mozemy to zrobić w każdym momencie wesela i w dowolny sposób: poprzez wywołanie osób na środek, powiedzenie kilka słów do mikrofonu, czy wzniesienie toastu." - Zespół muzyczny Baba Jaga

więcej porad