Zespół na wesele Wałcz
Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz
 


Zespół muzyczny- jak wybrać dobry?

Jak rozumiem przeczytaliście już artykuł "DJ, czy zespół na wesele" i zdecydowaliście się na drugą opcję. Teraz pozostaje Wam wybór między zespołem muzycznym a Zespołem Muzycznym. Póki co, na potrzeby dalszej części artykułu przyjmijmy, że zespół muzyczny i duet wokalny to jedno i to samo

Najważniejsze kryterium- możliwości finansowe

Zespoły muzyczne różnią się od siebie wieloma czynnikami. Jedni grają na żywo, z pełnym instrumentarium, inni korzystają z profesjonalnych podkładów, jeszcze inni tylko udają że grają, albo co najgorsze w ogóle nie potrafią grać, a robią to. Ceny tychże zespołów różnią się diametralnie. Dlatego też głównym czynnikiem, jaki musicie określić, to kwota, jaką jesteście gotowi wydać na zespół na swoje wesele. Nie zawsze jest tak, że im droższy zespół, tym lepszy, ale trzeba sobie szczerze powiedzieć, że za 600zł profesjonalnych muzyków niestety raczej nie wynajmiecie.


Repertuar zespołu weselnego

Jeśli macie już określoną kwotę, to zastanówcie się, jakiej muzyki chcecie posłuchać na Waszym weselu. Przy jakiej będzie Wam się dobrze bawić? Oczywiście zespół może się dopasować do Waszych wymagań, ale nie zawsze wychodzi to tak, jakby wszyscy sobie tego życzyli. Warto więc przejrzeć oferty i porównać. Może znajdziecie takich muzyków, których gust i sposób prowadzenia imprezy się Wam spodoba? Oczywiście ciężko jest ocenić to na podstawie tylko i wyłącznie strony internetowej. Możecie jednak na jej podstawie wstępnie określić, kim są Ci ludzie i zapytać telefonicznie o możliwość przysłuchania się im na żywo.


Instrumenty

Im więcej gotówki możecie przeznaczyć, tym większa ilość instrumentów może towarzyszyć Waszej zabawie. Zastanówcie się, czy zależy Wam na tym. Instrumenty w rękach wprawnych muzyków potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę i umilić czas. Zespoły takie są jednak drogie. Może zainteresuje Was nasza oferta w takim razie, w której łączymy wspaniale brzmiące aranże z atrakcyjną ceną?


Doświadczenie

Niezwykle ważne u zespołów weselnych jest doświadczenie. Na weselach przytrafiają się różne sytuacje. Dobry zespół powinien być przygotowany na każdą z nich. Tego nie da się wyuczyć z książki niestety. Trzeba poprowadzić dużą ilość imprez i spotkać się z nimi.


Kontakt telefoniczny

Przeglądając strony zespołów na wesele, bądź rozmawiając z przedstawicielem zapytajcie się jakie utwory grają i śpiewają. Czy będą potrafili poradzić sobie z trudniejszymi piosenkami, których mogą sobie zażyczyć goście? Czy też może grają przede wszystkim disco-polo, która to muzyka jest prosta w odbiorze ale i wykonaniu.


Osobiste wrażenie w czasie rozmowy pozwoli Wam wstępnie ocenić profesjonalizm i samego człowieka. Czy będziecie umieli z nim ustalić szczegóły? Czy jest na tyle elokwentny, aby powierzyć mu obsługę tak ważnego w Waszym życiu dnia? Czy ma dla Was czas, czy jest miły, czy wzbudza zaufanie?


Oczepiny

Podobnie rozmowa o oczepinach może nakreślić Wam obraz muzyków, których chcecie wynająć. Czy są to ludzie potrafiący dostosować się do Waszego gustu? Czy prowadzą zabawy na poziomie, czy też preferują sprośne, bądź wyśmiewające ludzi konkursy?


Demo muzyczne/video

Porównajcie utwory demo dostępne na stronach. Pamiętajcie, że u jednych zespołów brzmią one lepiej niż oryginał, a u drugich gorzej. Jednych poprawiono w profesjonalnym studiu, a drudzy „rozwijają skrzydła” dopiero w czasie interakcji z publiką.


Jak wybrać zespół muzyczny?

Przeglądając oferty zespołów przeczytajcie to co o sobie piszą, ale weźcie pod uwagę, że tak jak w całym dzisiejszym świecie, tutaj też liczy się marketing. Radzimy przeczytać resztę naszych artykułów i wyciągnąć z wnioski. To powinno Wam pomóc zrozumieć, na co należy zwracać uwagę i czego oczekiwać.

Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl

Rezerwacje

+ 48 505 150 167
info@dwbabajaga.pl

Formularz kontaktowy


Porady

"Polecamy papierowe foremki na ciasto. Gdy ich nie ma, to po godzinie/dwóch, ciasto na talerzach wygląda często nieestetycznie- ma przecież tendencję do kruszenia się. W związku z tym w dalszej części wesela nawet dzieci stronią od poczęstunku, gdyż na talerzu jest pełno resztek, które nie zachęcają do degustacji. Papierowe formeki mają rozmiar niewiele większy niż sam kawałek ciasta- rozwiązanie to sprawdza się znakomicie." - Zespół muzyczny Baba Jaga

więcej porad