Zespół na wesele Wałcz
Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz
 


Zespół muzyczny- czego wymagać w czasie oczepin?

Na rynku muzycznym jest bardzo wiele zespołów muzycznych i osób zajmujących się oprawą muzyczną wesel. Każdy z nich ma swój własny sposób na przeprowadzenie oczepin. Jest to jedna z głównych części Waszej uroczystości, więc powinniście zadbać, aby zabawy i konkursy były odpowiednio przeprowadzone i dobrane do nastroju gości.

"Jak my możemy to zrobić? Przecież to zespół weselny prowadzi imprezę?"- zapytacie. W Waszej kwestii leży jednak odpowiednie dobranie muzyków i pokierowanie ich, na to co będzie się podobać gościom, których przecież Wy najlepiej znacie.


"Sprośne" zabawy oczepinowe

Zabawy mogą być bardzo różne. W dawnych czasach bardzo popularne były wszelkie zabawy "sprośne", z podtekstem. Przekładanie banana między nogami, czy rozpoznawanie męża po przyrodzeniu itd. Osobiście bardzo się cieszę, że taka forma rozrywki odeszła już raczej do lamusa, a wesela prowadzone są "na poziomie". Bardzo ważną sprawą jest jednak, abyście wyraźnie określili wodzirejom, czy życzycie sobie takich zabaw, czy kategorycznie odmawiacie.


Wyszukiwanie zabaw

Rodzajów zabaw oczepinowych jak już wspomniałem jest bez liku. Wystarczy wpisać w przeglądarce odpowiednia frazę, a już pokazują się nam przykłady. Ogólnie można je podzielić na dwie kategorie. Znane i jeszcze nie znane. Polecam Wam wyszukać i godzić się na przykłady drugiej kategorii. Dzięki temu macie pewność, że oczepiny będą rozrywką a nie koniecznością. Nie ma nic gorszego, niż znajomość zabawy wśród gości.Weźmy na przykład zabawę ze strony zespołu muzycznego na wesele "Rytm"
"1.Zabawa dla hazardzistów
Zabawa polega na tym, ze prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot i na próbę mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, banknot jego. Ale jak wspomniałem to była próba i dopiero teraz mogą wygrać te pieniądze, teraz zawiązuje się im oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło start dmuchają co sił nie wiedząc, że są juz cali w mące."


Pomyślcie sobie, co się stanie z zabawą, jeśli wybrani do niej goście będą wiedzieć, co się wydarzy?


Jeden schemat

Niestety większość zespołów weselnych bazuje na jednym schemacie, którym raczą publiczność przez wiele, wiele imprez. W internecie są także zabawy "modne". Swego czasu "list do Pana młodego od klubu starych kawalerów" można było przeczytać na każdej stronie poświęconej oczepinom.


Czego wymagać od wodzireja?

Omówiliśmy pierwszy problem, przejdźmy więc do drugiego. Czego powinniśmy wymagać od wodzireja?


Po pierwsze skorzystania z mikrofonu bezprzewodowego. Wprawdzie zespoły potrafią sobie poradzić kierując gośćmi ze sceny, ale sami przyznacie, że lepiej gdy wyjdzie on między uczestników, wyjaśni zabawę patrząc im w oczy, a nawet i prezentując zadanie. Dzięki temu goście chętniej biorą udział, gdyż wiedzą, że nie wychodzą na środek "aby stać jak kołek" czekając na rozpoczęcie, gdyż wzrok gości będzie spoczywał na prowadzącym. Mikrofon bezprzewodowy daje także wiele innych możliwości- podejście do stołu po uczestników, wyłapanie ciekawych komentarzy publiczności itd. itp.


Nagrody oczepinowe

Nagrody dla uczestników. Niekoniecznie ma to być flaszka przyniesiona przez młodego, mimo iż ten nic nie wiedział wcześniej o takim obowiązku. W dobrym tonie jest, gdy zespół na wesele sam przygotuje upominki. Czy to karteczka z żartobliwym tekstem, czy to jakiś malutki, tani gadżet z humorystycznym dopiskiem. Płacicie im tak duże pieniądze, że 5zł na nagrody ich nie zbawi ;)

Na wyraźne życzenie zespół muzyczny powinien Wam także przybliżyć przebieg oczepin, abyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać i na co przygotować. Pamiętajcie jednak, że milej będzie Wam się bawić, jeśli nie będziecie wiedzieć wszystkiego.


To chyba wszystkie zagadnienia, o których powinniście pomyśleć. Reszta pozostaje już w rękach zespołu muzycznego bądź duetu wokalnego. Polecamy Wam więc porozglądać się i poczytać o zabawach, ale z umiarem. Tak, abyście umieli podpowiedzieć zespołowi, czego wymagacie, ale przy tym nie popsuli sobie niespodzianki.

Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl

Rezerwacje

+ 48 505 150 167
info@dwbabajaga.pl

Formularz kontaktowy


Porady

"Zgodnie z tradycją tort kroi Para Młoda, ponieważ wtedy jest jeszcze smaczniejszy ;). Na poważnie- dla gości jest to osobisty gest- tort pokrojony i przyniesiony przez Parę Młodą. W dzisiejszych czasach nie jest wymagane, abyście kroili sami cały specjał. Mogą Was w tym wyręczyć Panie kelnerki, musicie tylko wcześniej to ustalić. Trzeba pamiętać, że zawsze pierwsze jego kawałki kroicie Wy i zanosicie swoim rodzicom. Rodzice Pary Młodej jako pierwsi powinni otrzymać do posmakowania tort." - Zespół muzyczny Baba Jaga

więcej porad