Zespół na wesele Wałcz
Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz Zespół na wesele Wałcz
 


Zespół muzyczny- za co im płacicie?

Pewnie sami zastanawialiście się, czemu zespoły muzyczne na wesele są drogie. Nie ma co ukrywać, że jest to spory wydatek w przypadku dobrego zespołu z doświadczeniem. Wydaje się, że jest to bardzo dużo pieniędzy, jak za trwającą paręnaście godzin obsługę muzyczną. Chcielibyśmy uświadomić Was, że koszta te obejmują o wiele szersze pole, niż może Wam się wydawać.

Próby

Zacznijmy od samego talentu. Jedni go mają, drudzy nie. Jedni mają słuch muzyczny, drudzy nie. Jedni „czują” utwory, inni niestety nie. Ale jednak każdy talent nie szlifowany zanika. Dobry zespół na wesele to ludzie, którzy od młodości ćwiczą, poświęcają czas i trudzą się. Umiejętność gry na instrumencie muzycznym, bądź szlifowanie wokalu to wiele godzin ciężkiej pracy, aby zapewnić Wam profesjonalną obsługę wesela.


Utrzymanie i konserwacja sprzętu

Dużym kosztem jest także sprzęt muzyczny i jego zużycie. Sprzęt nagłośnieniowy, mikrofony, lampy, samochód, którym do Was dojeżdżamy, instrumenty sceniczne. Wszystko to kosztuje i to nie mało. Na dodatek wszystko to zużywa się wprost proporcjonalnie do liczby zagranych wesel i zabaw. Głośniki nie są wieczne, mikrofony coraz gorzej przenoszą dźwięk, a lampy się przepalają. Pomyślcie, na jakim sprzęcie może grać zespół na wesele, który za całą swoją pracę żąda wynagrodzenia w granicach 800zł? I jak to będzie brzmiało?


Dojazd

Sam dojazd na Waszą uroczystość także jest kosztem, który powinniście wziąć pod uwagę. Paliwo, czas, ryzyko wynikające z konieczności prowadzenia pojazdu po 12 godzinach ciężkiej pracy aby wrócić do domu (bądź wynajęcie kierowcy). Praca fizyczna, czyli składanie i rozstawianie ciężkiego sprzętu.


Pewność

Płacicie także za doświadczenie. Za pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji zespół na wesele będzie potrafił się zachować i jakoś uratować imprezę. A uwierzcie, że zdarzają się różne wypadki i przypadki.


A poza tym...

Płacicie także za to, że w najlepszy dzień w tygodniu do spotkań z przyjaciółmi, my nie jesteśmy z nimi, tylko z Wami. Za to, że nie mamy kiedy obchodzić z nimi imienin, czy po prostu pójść potańczyć. Ponieważ wtedy zapewniamy dobrą zabawę na Waszym weselu.


Dochodzą także małe koszta, takie jak połączenia telefoniczne, dobry kalendarz, balony i prezenty na oczepiny itd. Itp. Ziarnko do ziarnka…

Zdajemy sobie sprawę, że zatrudnienie dobrego zespołu na wesele, to dla Was duży wydatek. Czy warto jednak oszczędzać? Pamiętajcie, że jest to jednej z najważniejszych dni w Waszym życiu. Zaoszczędzenie 1000zł może się udać, ale możecie też trafić na „grajków”, których będziecie z nienawiścią wspominać do końca życia. Nie lepiej mieć pewność?

Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl

Rezerwacje

+ 48 505 150 167
info@dwbabajaga.pl

Formularz kontaktowy


Porady

"Zgodnie z tradycją tort kroi Para Młoda, ponieważ wtedy jest jeszcze smaczniejszy ;). Na poważnie- dla gości jest to osobisty gest- tort pokrojony i przyniesiony przez Parę Młodą. W dzisiejszych czasach nie jest wymagane, abyście kroili sami cały specjał. Mogą Was w tym wyręczyć Panie kelnerki, musicie tylko wcześniej to ustalić. Trzeba pamiętać, że zawsze pierwsze jego kawałki kroicie Wy i zanosicie swoim rodzicom. Rodzice Pary Młodej jako pierwsi powinni otrzymać do posmakowania tort." - Zespół muzyczny Baba Jaga

więcej porad